Önemli Eserler E-kitap Formatında

E-kitap projesine hız veren Yapı Kredi Yayınları, aralarında Yaşar Kemal’in de bulunduğu pek çok yazarın kitaplarını e-kitap olarak okurlarına sunmaya başladı.

SES GETİREN ESERLER E-KİTAP FORMATINDA

Yaşar Kemal’in, röportaj türünün en iyi örnekleri arasında gösterilen ve iletişim fakültelerinde okutulan Bu Diyar Baştan Başa serisindeki Nuh’un Gemisi, Yanan Ormanlarda Elli Gün, Peri Bacaları ve Bir Bulut Kaynıyor adlı kitapları, e-kitap formatına aktarılan eserler

Edebiyat dünyasının genç yazarlarından Kaya Genç, Yalçın Tosun, Orçun Türkay ve Menekşe Toprak’

 Yayınları kitaplarını e-kitap olarak okuyabilecekleri bildirildi. İdefix.com sitesinde başlatılan ve kitapları elektronik ortamda okuma olanağı veren e-kitap projesine katılan Yapı Kredi Yayınları, ilk etapta 70’i aşkın kitap ile projeye dâhil olacağını açıkladı. Açıklamada romandan şiire, sanattan anıya, tarihten felsefeye kadar türünün en iyi örnekleri e-kitap olarak okura sunulacağı ve e-kitapların bilgisayar, cep telefonu ya da e-kitap için üretilen cihazlarla okunabileceği ifade edildi. arasında yer alıyor. Türk şiirinin önde gelen şairleri de yine bu listede. Oktay Rifat, Behçet Necatigil, İlhan Berk, Edip Cansever, Metin Eloğlu, Lale Müldür ve Samih Rifat bu şairlerden sadece birkaçı. Asaf Halet Çelebi, Nezihe Meriç, Selçuk Baran, Tarık Dursun K. ve Kâmuran Şipal gibi ustaların kitapları da artık e-kitap formatında. kitapları da bundan böyle e-kitap olarak okunabilecek.

..:: Geri ::..